עורך דין פינוי שוכר
עורך דין פינוי שוכר
פנייה לייעוץ אישי  פרטי יצירת קשר:

  רח' מוטה גור 9,
  פארק אולימפיה בנין B, קומה 4,
  פתח תקווה

  טלפון: 0779975206

  מידע חשוב נוסף

  תביעה לפינוי מושכר

  השכרתם דירה והשוכר אינו משלם? השכרתם נכס והדייר משחית את המושכר? מכניס דייר משנה או אינו עומד בתנאי הסכם השכירות? ולמרות כל זאת השוכר גם מסרב לפנות את המושכר? דעו שיש מה לעשות! הכירו את הרעיון היעיל של הגשת תביעה לפינוי מושכר.

  תביעה לפינוי מושכר

  מהי תביעה לפינוי מושכר ומהם מאפייניה?

  תביעה לפינוי מושכר – כשמו של ההליך, הנו הליך משפטי ייחודי לצורך מטרה אחת: פינוי מושכר מדייר סרבן.

  המחוקק אשר תיקן את החוק בשנת 2008, הבין את הנזק האדיר שיכול להיגרם למשכיר כתוצאה משוכר שמחזיק בדירתו ומסרב לשלם דמי שכירות, ולכן קבע כי הליך פינוי מושכר יטפל קודם כל בבעיה עצמה, פינוי השוכר שלא משלם ולאחר מכן בהשלכותיה – הנזק הכספי.

  מאפייניה העיקריים של תביעה לפינוי מושכר:

  • הליך משפטי ממוקד, יעיל ומהיר שאמור להסתיים בתוך 60 יום.
  • הסעד היחיד שניתן לתבוע במסגרת ההליך הוא פינוי מושכר ולא כל תביעה אחרת, אך כן ניתן לתבוע הוצאות משפט.
  • לכתב התביעה מצרף התובע את כל החומר הרלוונטי: תצהירי עדות ראשית ו-אסמכתאות להליך המשפטי.

  לאחר שמבוצעת מסירה כדין של כתב התביעה לנתבע, עומדים לרשותו 30 ימים להגשת כתב הגנה, כאשר הנתבע אינו רשאי לתבוע את המשכיר בתביעה שכנגד.

  על פי התקנות, בית המשפט יקבע מועד לשמיעת התביעה בתוך 30 ימים ממועד שבו היה על הנתבע להגיש כתב הגנה, אך לעיתים בשל עומסים בבתי המשפט חל עיכוב מסוים בטווח זמנים זה, אם כי שולי.

  במועד הדיון בתביעת פינוי שוכר, בית המשפט שומע את הצדדים ובדרך כלל פסק הדין ניתן בו במקום או לכל המאוחר בתוך ימים ספורים.

   פנייה לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

   מה נדרש כדי לאכוף בכוח פסק דין בתביעה לפינוי מושכר?

   לאחר פסק הדין ניתנת לשוכר שהות של 15 יום לפינוי עצמי, אלא אם בית המשפט קבע אחרת. השהות ניתנת לשוכר בכדי למלא את פסק הדין לשם פינוי דייר בטרם יינקטו בטרם ינקטו כנגדו הליכי הוצל"פ לפינוי המושכר.

   ככל שהשוכר לא פינה את המושכר, אין מנוס מפינוי המושכר באמצעות הכלים שמוענקים למשכיר במסגרת ההוצאה לפועל אשר שימוש מהיר ומושכל בהם יביא לפינוי בפועל של השוכר בתוך כ- 30 ימים ממועד פתיחת תיק ההוצל"פ.

   תביעה לפינוי מושכר - אינפוגרפיקה

   הגשנו תביעה לפינוי מושכר, אך מה לגבי הנזק הכספי?

   לאחר שפינינו את המושכר והחזרנו את הדירה לבעליה המחויך, נותר לבחון כיצד ניתן לגבות את נזקי המשכיר. יש מספר דרכים לבצע גבייה כספית והדבר תלוי באם המשכיר מחזיק בשטר חוב ו/או המחאות של המשכיר או ערבים מטעמו, שאז ניתן להתחיל הליכי גביה בהוצאה לפועל. ככל שאין בידי המשכיר כל בטוחה שהיא, יש לשקול הגשת תביעה כספית עצמאית כנגד השוכר ו/או הערבים בהתאם לכדאיות הכלכלית.

   האזינו לפודקאסט בו התארחנו כדי להסביר בהרחבה על הגשת תביעה לפינוי מושכר:

   תביעה לפינוי מושכר - שאלות נפוצות מי רשאי להגיש תביעה לפינוי מושכר?

   בעלים של נכס המשכיר אותו לאחר, והדייר איננו עומד בתנאי הסכם השכירות, אינו משלם את דמי השכירות או מפר אותו בכל דרך המקנה לבעל הבית עילת פינוי, זכאי להגיש תביעה לפינוי מושכר לבית המשפט – תביעה בהליך מהיר.

   מהם המאפיינים של תביעה לפינוי מושכר?

   ההליך הוא מהיר, הסעד היחיד שניתן לתבוע במסגרתו הוא פינוי הדייר מהנכס המושכר, לכתב התביעה מצרפים את כל החומר הרלוונטי. במועד הדיון יינתן בדרך כלל פסק הדין. כל ההליך אמור להימשך בין חודשיים לשלושה חודשים.

   כיצד אוכפים פסק דין בתביעה לפינוי מושכר?

   אם לאחר 15 יום פסק הדין לא בוצע, מגישים את פסק הדין לאכיפה בלשכת הוצאה לפועל. בדרך כלל פסק הדין מבוצע בתוך 30 יום ממועד פתיחת תיק ההוצאה לפועל, כולל פינוי בכוח של הדייר.

   האם ניתן להגיש תביעה בגין נזקים כספיים בד בבד עם הגשת תביעה לפינוי מושכר?

   מכיוון שהליך תביעה לפינוי מושכר עוסק אך ורק בפינוי הדייר הסרבן, הדרך המומלצת היא להגיש תביעה לפינוי מושכר במשולב עם הגשת תביעה רגילה בבית המשפט בגין נזקים נוספים שנגרמו למשכיר: הפסד שוכרים, נזק לרכוש, תשלום דמי שכירות ועוד.

   *התוכן של אתר פינוי שוכר לא מהווה תחליף לייעוץ משפטי, העושה שימוש באמור עושה זאת על אחריותו האישית.

   לייעוץ ראשוני חייג 0779975206 (זמינות 24 שעות)
   פנייה לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

    מידע חשוב נוסף