עורך דין פינוי שוכר
עורך דין פינוי שוכר
פנייה לייעוץ אישי  פרטי יצירת קשר:

  רח' מוטה גור 9,
  פארק אולימפיה בנין B, קומה 4,
  פתח תקווה

  טלפון: 0779975206

  מידע חשוב נוסף

  עורך דין פינוי שוכר

  עורך דין פינוי שוכרבעלי נכסים רבים שמבקשים להפיק מהנכס שבבעלותם השלמת הכנסה שוטפת ולעיתים מרכזית, נדהמים כאשר הם נתקלים בשוכר שלא משלם להם דמי שכירות ומסרב להחזיר לידיהם את החזקה במושכר.

  בדרך כלל, אי תשלום דמי השכירות מגיע "כעסקת חבילה" עם אי תשלום דמי ועד הבית, ארנונה, חשמל ומים ותירוצים שונים ומשונים, כאשר חובות אלה מתגלגלים לפתחו של המשכיר המבולבל.

  המשכיר מצידו, אשר מביט בעיניים כלות על רכושו המוחזק בידי גורם שלא רוצה לשלם דמי שכירות, מרגיש חסר אונים ובמקרה הטוב, מחזיק בביטחונות כלשהן לצורך גבייה של חלק מנזקיו.

  כיצד משכיר יכול להתמודד עם שוכר שלא משלם דמי שכירות ואף מסרב לפנות את המושכר?

  מדוע לא ניתן לפעול כנגד השוכר בדרך שאינה משפטית?

   אינני יכול לספור את "הפתרונות" היצירתיים שמעתי מלקוחותיי כאשר הם הגיעו אליי למשרדי לקבל יעוץ משפטי. לא אחת הכל מתבצע בקלות ראש ומבלי להתייעץ עם עורך דין פינוי שוכר שיכול להמליץ על מתווה נכון ויעיל. בכל מקרה – להלן מספר רעיונות של לקוחותיי אשר כולם ללא לא יוצא מן הכלל אסורים בתכלית האיסור ומהווים דין עצמי אסור:

  • להחליף את מנעול הדירה
  • לפנות את חפצי השוכר חד צדדית
  • לנתק את זרם החשמל והמים במושכר
  • לחסום את הכניסה לבית
  • להיכנס למושכר ולגור עם השוכר עד שהוא יתייאש ויעזוב..

  למשכיר פשוט אסור לנקוט בכל פעולה עצמאית הפוגעת ביכולתו של השוכר להשתמש בנכס, שכן, המשכיר עלול להיחשב כמי שהפר את הדין ולשלם על כך ביוקר.

  גם אם הדבר לא יגיע לכדי הליך משפטי, פעמים רבות ניסיונות פינוי שוכר מצד המשכיר שמבקש לבצע דין עצמי – מובילים לאלימות, איומים, קללות כאשר לא צומח מכך שום תועלת, מלבד עוגמת נפש נוספת למשכיר.

   פנייה לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

   עורך דין פינוי שוכר – פתרון יעיל בפנייה להליך משפטי

   לא מומלץ למשכיר לפעול כנגד השוכר ללא ליווי משפטי של עורך דין מומחה לפינוי שוכרים.

   לכל אחד מאיתנו יש תחום התמחות משל עצמו. כמו שאדם שאינו מכונאי רכב לא היה מעז לתקן את הרכב שלו בכוחות עצמו, כך גם לא מומלץ לנהל הליך משפטי ללא ליווי עורך דין. הנזק שעלול להיגרם למשכיר הנו משמעותי.

   בדרך כלל, מצב בו משכיר מגלה צורך לנקוט בהליך משפטי לפינוי מושכר מגיע לאחר שגם הסכם השכירות לא נערך על ידי עורך דין, אלא נערך במסגרת נוסח של הסכם שכירות שהצדדים שמו עליו ידו, שלאו דווקא מתאים לנסיבות המושכר.

   לאחר שהניסיון לפעול ללא יעוץ משפטי הוכיח את עצמו כניסיון כואב כבר במסגרת הסכם השכירות, לא מומלץ לנסות לנהל גם את ההליך המשפטי לבד.

   הרי אין כל הגיון לחסוך את עלות שכר עורך הדין לפינוי שוכר, אך מצד שני, לפנות את המושכר בפרק זמן ארוך בהרבה מאשר במקרה שבו ניתן ליווי משפטי.

   אינפוגרפיקה-עורך דין פינוי שוכרהמטרה העליונה בהליך פינוי המושכר ע"י עורך דין פינוי שוכר היא פינוי מהיר ויעיל על מנת לעצור את נזקי המשכיר ולחסוך לו הרבה מאוד כסף!

   תביעה לפינוי מושכר יכולה להיות יעילה, מהירה וממוקדת ככל שהיא מבוצעת נכון על ידי עורך דין פינוי שוכר שמבין בדבר, אך יכולה גם להסתבך ולהיגרר על פני פרק זמן ארוך שמשמעותו אובדן כספי נוסך למשכיר:

   • ההליך המשפטי הנו קצר וצפוי להימשך כ- 60 יום וזאת ככל שהוא מבוצע נכון.
   • השוכר הנתבע אינו רשאי להגיש תביעה שכנגד, נגד המשכיר ואף לא נגד צד שלישי כלשהו.
   • התביעה נוגעת אך ורק לפינוי המושכר והיא אינה עוסקת בתביעות כספיות אחרות כגון תשלומי ארנונה שלא שולמו, נזקים שנגרמו, דמי שכירות ועוד. טענות מעין אלה יכולות להתברר במסגרת הליכים משפטיים נפרדים.

   לאחר שכתב תביעה נמסר לנתבע לפי הדין, עומדת לנתבע שהות של 30 יום להגיש כתב הגנה. הדיון עצמו צריך להיקבע לא יאוחר מ-30 יום מקבלת כתב ההגנה וצפוי להסתיים באותו היום. אם בית המשפט קיבל את עמדת התובע, הוא יורה על צו פינוי באופן מידי שאם לא נקבע אחרת, משמעותו שעל השוכר הנתבע לפנות את המושכר בפרק זמן של 15 ימים ממועד פסק הדין.

   ככל שהשוכר עדיין לא פינה את המושכר גם לאחר מתן פסק הדין ומתן שהות של 15 ימים לפינוי עצמי לשוכר, ניתן להמשיך לשלב מימוש פסק הדין במסגרת ההוצאה לפועל.

   בשונה מניהול הליכי הוצל"פ לגביית חוב כספי, הליך הוצאה לפועל לפינוי המושכר הנו אחד - להביא לפינוי המושכרמה ההבדל בין הוצאה לפועל לפינוי מושכר לבין הוצאה לפועל כספי?

   בשונה מניהול הליכי הוצל"פ לגביית חוב כספי, הליך הוצאה לפועל לפינוי המושכר הנו אחד – להביא לפינוי המושכר.

   מדובר בהליך מורכב אך מהיר אשר לוקחים בו חלק מלבד עורך הדין שמטפל בפינוי דייר, גם קבלן פינוי מורשה ע"י ההוצאה לפועל והמשטרה, הפעם במסגרת צו חתום וכנגד תשלום. סופו של הליך פינוי המושכר בהוצאה לפועל הוא בהגעה למושכר ביום שאושר לפינוי המושכר והוצאת השוכר ומטלטליו מהמושכר, החלפת מנעול המושכר ומסירת המפתחות לידי המשכיר המאושר.

   מהו שכר הטרחה שעורך דין שמטפל בפינוי שוכר גובה?

   עורך דין לא גובה שכר טרחה זהה בכל טיפול בפינוי שוכר. גובה שכר הטרחה נקבע לפי מספר קריטריונים:

   • מספר הנתבעים (קרי, מספר השוכרים המסרבים להתפנות)
   • מספר התובעים
   • חוזקן של הראיות
   • מורכבותן של הראיות
   • מספר הדיונים הצפויים בנושא.

   איך עורך דין שעוסק בפינוי מושכר מטפל בדייר סרבן?

   במקרה של דייר סרבן, עורך דין שעוסק בפינוי מושכר צריך לוודא שהמשכיר מגיש בקשה לביצוע פסק הדין בלשכת ההוצאה לפועל. בקשה זו מוגשת על גבי טופס 505 ובה צריך המשכיר לתאר בתמצות את פסק הדין ולציין אילו הוצאות נפסקו בו, אם נפסקו. עורך דינו של המשכיר צריך לוודא שהאחרון מצרף לבקשה:

   • העתק של פסק הדין חתום על ידי הערכאה השיפוטית שבה ניתן
   • ייפוי כוח עבורו (עבור עורך דינו של המשכיר)
   • את פרטי חשבון הבנק של אחד מהם (של המשכיר או של עורך הדין שלו)
   • את שמו, כתובתו, מספר תעודת הזהות ושם אביו של השוכר
   • אזהרה משולבת שנמסרה והופקה בעת פתיחת התיק
   • תשריט מהעירייה, במידה שבפסק הדין אין כתובת מלאה
   • העתק מהודעת הפינוי
   • טופס 500, שבסעיף 3 בו יש לסמן שמדובר בבקשה למתן צו פינוי מושכר על פי פסק דין.

   האם ניתן למנוע מצב בו השוכר מחליט להפסיק לשלם ולא להתפנות?

   קשה לומר שניתן למנוע מצב בו השוכר מחליט להפסיק לשלם ולא להתפנות, אך בהחלט ניתן, במידה מסוימת, להפחית את הסיכוי לכך. כל אדם שמשכיר את דירתו מעוניין שיגורו בה אנשים הראויים לכך, מבחינה כלכלית ומבחינה אישיותית.

   לכן, חשוב שבטרם החתימה על חוזה השכירות, יבדוק המשכיר את הרקע על חייו ועל עברו של השוכר הפוטנציאלי. הדרך הראשונה לעשות כן היא לשאול את השוכר שאלות כמו במה הוא עוסק ובמה עסק בעבר, מה מצבו המשפחתי וכדומה.

   גם אם המשכיר אכן מתרשם מהשוכר הפוטנציאלי, אסור לו להסתמך רק על המידע שקיבל ממנו. לכן, כדאי שהמשכיר יחפש ב"גוגל" את שם השוכר הפוטנציאלי, ולכאורה יוודא שהמידע שקיבל ממנו הוא נכון, וכן שאין פרט חשוב שהשוכר הפוטנציאלי הסתיר ממנו.

   פעולה נוספת שאמורה להפחית את הסיכוי לכך שהשוכר יחליט להפסיק לשלם ולא להתפנות, שחשוב שהמשכיר יעשה, היא דרישת קבלת בטחונות מהשוכר הפוטנציאלי. הביטחונות יכולים להיות, למשל:

   • ערבות בנקאית
   • צילום תעודת זהות
   • דרישת כל הצ'קים של שנת השכירות מבעוד מועד
   • צ'קים לפקודת חברת החשמל, העירייה וכדומה
   • שטר חוב בחתימת ערבים (למשל הוריו של השוכר הפוטנציאלי).

   מה עורך דין יכול לעשות כשהשוכר לא מציית לפסק דין המורה על פינוי?

   התשובה לכך תלויה בתשובה לשאלה האם בפסק הדין מצוין מועד לפינויו של השוכר מהדירה: אם נקבע מועד לפינויו של השוכר מהדירה, עורך הדין ו/או המשכיר לא יכולים, למעשה, לעשות דבר, עד למועד זה. אם במועד זה השוכר ממשיך לא לציית לפסק דין המורה על פינוי, עורך הדין והמשכיר יכולים, ואף צריכים, לפנות ללשכת ההוצאה לפועל.

   אם לא נקבע מועד לפינויו של השוכר מהדירה, עורך הדין והמשכיר יכולים לפנות ללשכת ההוצאה לפועל לאחר שעוברים חמישה עשר ימים ממתן פסק הדין. אם בעת מתן פסק הדין, לא נכח השוכר בבית המשפט, עורך הדין והמשכיר יכולים לפנות ללשכת ההוצאה לפועל לאחר שעוברים חמישה עשר ימים משהובא פסק הדין לידי השוכר.

   עורך דין פינוי שוכר - שאלות נפוצות מדוע נדרש לפנות לעורך דין פינוי שוכר ולא לבצע פינוי עצמי?

   למשכיר אסור לנקוט בכל פעולה עצמית המפריעה לשוכר להשתמש בנכס: ניתוק חשמל, החלפת מנעולים, חסימת הכניסה – כל אלו פעולות העלולות לסבך את המשכיר בתביעה של השוכר נגדו.

   מדוע פנייה לעורך דין פינוי שוכר היא הפתרון היעיל?

   הדרך היחידה והחוקית לפנות שוכר היא פנייה לבית המשפט. כבכל תחום, גם כאן נדרשת מומחיות בניצול ההליכים המשפטיים בדרך הטובה והמהירה ביותר שתקטין עד כמה שניתן, את נזקיו של המשכיר. כיוון שהנכס תפוס בידי השוכר, הרי שפינוי מהיר המלווה בידי עורך דין המתמחה בפינוי מושכר הוא הדרך היעילה ביותר.

   מהו ההליך המשפטי שבו נעזר עורך דין פינוי מושכר?

   ההליך הוא הגשת תביעה לפינוי מושכר – הליך ייחודי לפינוי שוכר סרבן. ההליך מהיר, מוגשות כל האסמכתאות של הצדדים, לאחר הגשת כתב ההגנה נקבע מועד לדיון כאשר בדרך כלל בסיומו של הדיון ניתן פסק הדין. עורך דין המתמחה בהליך זה, יסייע בפינוי הנכס במהירות, ביעילות ותוך חסכון כספי ניכר.

   האם עורך דין לפינוי מושכר נעזר אף בלשכת הוצאה לפועל?

   אם השוכר אינו מכבד את פסק הדין, נפתח הליך הוצאה לפועל. לאחר שעברו המועדים הקבועים בחוק והנכס לא פונה, הרי שמתבצע הליך של פינוי בכוח ואם נדרש, בחסות המשטרה. ליווי של עורך דין פינוי מושכר, יבטיח את הצלחת ההליך.

   *התוכן של אתר פינוי שוכר לא מהווה תחליף לייעוץ משפטי, העושה שימוש באמור עושה זאת על אחריותו האישית.

   לייעוץ ראשוני חייג 0779975206 (זמינות 24 שעות)
   פנייה לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

    מידע חשוב נוסף