לייעוץ ראשוני ללא התחייבות:
077-9974772

רשלנות רפואית – נקודות מרכזיות

רשלנות רפואית – נקודות מרכזיות

תביעה בגין רשלנות רפואית, מוגשת כאשר התנהגות הרופא המטפל, הייתה בלתי סבירה וגרמה לנזק פיזי ארוך טווח למטופל.

במאמר זה, מספר נקודות מרכזיות שחשוב להכיר, בכל הנוגע לתביעת רשלנות רפואית.

התיישנות התביעה – תביעת רשלנות רפואית מתיישנת לאחר שבע שנים.

בחירת רשלנות רפואית עורך דין – יש לפנות לעורך דין המומחה ברשלנות רפואית.

המומחה הרפואי – מה תפקידו?

היכן מגישים תביעת רשלנות רפואית ומהן ההוצאות בגינה?

התיישנות התביעה

נקודה מרכזית חשובה לגבי רשלנות רפואית נוגעת לעניין ההתיישנות. תביעת רשלנות רפואית, יש להגיש תוך שבע שנים מן המועד בו נתגלה לניזוק, הנזק והעובדה כי נגרם על ידי התנהגות המטפל.

בשל מרוץ ההתיישנות, חשוב מאוד שלא להתמהמה ולפנות לקבלת ייעוץ משפטי עם רשלנות רפואית עורך דין, עם קרות האירוע הרשלני, או עם גילוי הקשר שבין הנזק לאירוע.

רשלנות רפואית – בחירת עורך הדין

יש להגיש תביעה בגין רשלנות רפואית, באמצעות עורך דין המתמחה ברשלנות רפואית בלבד. מדובר בתחום משפטי סבוך, בו בקיאים רק אלו אשר התמחו באופן ספציפי, ברשלנות רפואית.

פנו אל מספר עורכי דין, לקבלת חוות דעת ראשונית והצעת שכר טרחה. הקפידו לבדוק היטב את הניסיון המקצועי של כל עורך דין, לפני קבלת החלטה.

איתור עורך דין העוסק ברשלנות רפואית, הוא פשוט מאוד. ניתן למצוא עורכי דין המתמחים בתחום, דרך האינדקסים השונים, באתר לשכת עורכי הדין, בפורומים המשפטיים של רשלנות רפואית וכמובן דרך המלצה.

תפקידו של המומחה הרפואי

במסגרת הייעוץ המשפטי הראשוני, מסביר עורך הדין ללקוח, את התנהלות ההליך של תביעת רשלנות רפואית. חלק מרכזי מאוד בהליך זה, הוא פנייה למומחה רפואי. תפקידו של המומחה מתחלק לשלושה שלבים:

1. בדיקה ראשונית: המומחה הרפואי קורא את המסמכים הרפואיים של המטופל וקובע, האם הטיפול שניתן היה רשלני או אם לאו.

2. כתיבת חוות הדעת: השלב השני הוא כתיבת חוות הדעת. יש לציין כי המומחה גם בודק את התובע, טרם ניגש לכתיבת חוות הדעת.

3. עדות בבית המשפט: המומחה הרפואי, מוזמן להעיד בבית משפט, על חוות הדעת.

היכן מגישים את התביעה?

עורך הדין המטפל בעניינכם, יגיש עבורכם את כתב התביעה לבית המשפט השלום או לבית המשפט המחוזי.

מהו ההבדל בין שתי הערכאות הללו? בית משפט השלום מוסמך לדון בתביעות רשלנות רפואית, עד לסכום של 2.5 מיליון ₪. כל תביעה מעל סכום זה, תוגש לבית המשפט המחוזי.

הוצאות התביעה

אדם המגיש תביעה משפטית, יישא בעלויות התביעה, אותן יקבל חזרה, אם תתקבל תביעתו. בכל תחום משפטי, משתנה היקף ההוצאות המשפטיות ובמקרה של רשלנות רפואית, ההוצאה המרכזית היא תשלום שכרו של המומחה הרפואי.

חוות דעת מומחה, עולה בממוצע 10,000 ₪ ויכולה להגיע עד לסך של 18,000 ₪ לערך. אין ספק כי מדובר בסכום משמעותי, אך אם תתקבל התביעה, יוחזר לנפגע סכום זה במלואו, בנוסף לכל הוצאה משפטית אחרת שהוציא, במסגרת התביעה.

רשלנות רפואית בניתוח – לעיתים, יידרש המומחה הרפואי לעיון ובדיקת הרשומות הרפואיות שנערכו במקרה של ניתוח המטופל שבעקבותיו עלול היה להיגרם הנזק.

מה בדבר שכר הטרחה של עורך דין רשלנות רפואית? עורכי דין העוסקים בתחום זה, גובים אחוז מסוים מסכום הפיצוי שזוכה בו הנתבע. שכר הטרחה המקובל בענף זה, נע בין 20 לבין 30 אחוז.

נפגעתם מטיפול רפואי רשלני? זכרו כי תביעת רשלנות רפואית מתיישנת תוך שבע שנים. פנו לייעוץ משפטי אצל עורך דין מומחה, בהקדם. חשוב לדעת כי הגשת תביעה, מלווה בהוצאות והמרכזית שבהן, היא חוות הדעת של המומחה הרפואי.

מחפש עורך דין? צריך ייעוץ משפטי? פנה אלינו: מוקד עורכי הדין המוביל והמקצועי בישראל מאז 2006.

צוות של עורכי דין מובילים בתחומם במגוון רחב של התמחויות משפטיות. ליצירת קשר חייג: 077-9974772

פנייה לייעוץ אישיכדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות: עץ.*האמור בעמוד זה ובאתר פינוי שוכר בכלל אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי, ואין להסתמך עליו. מידע משפטי מטבעו מתיישן ו/או מתחדש כל העת, על הגולש לקחת זאת בחשבון. כל שימוש באמור במאמר ו/או באתר באחריות המשתמש בלבד!

פנייה לייעוץ אישי

שם ושם משפחה *

מספר טלפון *

נושא הפנייה

כדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות: גביע.
פרטי יצירת קשר:

יגיע כפיים 2,

בית פיילוט

ת"א 6777886

טלפון: 077-9974772

 


לייעוץ ראשוני ללא התחייבות:
077-9974772


מידע חשוב נוסף