עורך דין פינוי שוכר

פינוי דייר – כיצד?

קיימים דרכים רבות לבצע הליך של פינוי דייר / פינוי מדירה, ובמאמר זה, נפרוס בפניכם את האופציות הטובות ביותר:

א. שימוש בערבויות

הדרך הטובה ביותר לבצע הליך של פינוי דייר/פינוי מדירה הינו מימוש הערבויות אשר ברשותכם (באם השכלתם לקחת ערבויות שכאלה).

כמובן שהערבות הטובה ביותר היא ערבות בנקאית, אבל במרבים המקרים, נמסר למשכיר שטר חוב חתום על ידי הדיירים ו-2 ערבים.

אם כך, הדרך הטובה ביותר לבצע הליך של פינוי דייר/פינוי מדירה, היא לבצע לחץ על אותם ערבים, ולשלוח מכתב התראה הן לדיירים והן לערבים, המתריאה כי באם הדיירים לא יפנו את הדירה, הרי שלא יהיה מנוס ממימוש הערבות ושטר החוב.

פינוי דייר - כיצד?

פנייה לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

בדרך כלל הליך שכזה מקבל אפקט של יצירת לחץ הן על הדיירים והן על הערבים, אשר יפעילו לחץ על הדייר.

באם לא יבוצע פינוי של הדירה, השלב הבא של פינוי דייר/פינוי מדירה יתבצע על ידי מימוש שטר החוב כנגד הדיירים והערבים, ופתיחת תיק ההוצאה לפועל כנגדם, תוך כדי ניסיונות גביה . שימו לב – דיירים ו/או ערבים מתוחכמים, יגישו התנגדות לביצוע בתוך 20 ימים מיום קבלת ההודעה על פתיחת התיק.

ב. תביעה כנגד פינוי דייר / פינוי מדירה

במקביל לפניה לערבים, מומלץ להגיש תביעה כנגד פינוי דייר/פינוי מדירה, כיום לאחר החלת התקנות החדשות, ניתן להגיש תביעה רק לפינוי דייר/פינוי מדירה – תביעה לפינוי מושכר.

כלומר, תחילה לא תובעים פיצוי כספי, אלא רק את פינוי הדייר/פינוי מדירה, על פי החוק החדש, ביהמ”ש מחוייב לקבוע דיון בתביעה 30 ימים מהמועד האחרון להגשת כתב הגנה. כלומר תיאורטית ניתן לקיים דיון בתיק כבר לאחר 60 ימים מיום הגשת התביעה ולקבל פס”ד מהיר, בוודאי יחסית ליתר התביעות אשר מתנהלות בבתי המשפט משך שנים.

ג. קיבלנו פסק דין – מה עכשיו, האם ניתן כבר לפנות את הדייר ו/או לבצע הליך של פינוי מדירה.

כאן מגיע האבסרוד הגדול ביותר, גם לאחר שקיבלתם פס”ד לפינוי דייר/פינוי מדירה, הרי שעדיין לא תוכלו לפנות את הדייר בצורה חוקית, וגם המשטרה לא תעזור לכם ולא תתערב.

הדרך הנכונה לפנות את הדייר, היא לפתוח תיק הוצאה לפועל לפינוי הדייר/פינוי מדירה, כאשר הדרך לפינוי היא כזו, ראשית לשכת ההוצאה לפועל צריכה לבצע את הליך המסירה (ההודעה ) של פתיחת התיק, רק באם חלפו 20 ימים מיום זה, והדייר לא הגיש כל בקשה לתיק, ניתן להגיש בקשה להנפקת הודעת פינוי (כאשר המזכירות לא תקבל בקשה פחות מ-45 ימים בטרם הגשת הבקשה).

ההליך שבה לאחר מכן, הוא מסירת אותה הודעת פינוי לדיירים (לפחות 30 ימים לפני הפינוי). פתיחת תיק במשטרה (לפחות 30 ימים לפני הפינוי).

המשטרה שוקלת האם לשלוח שוטרים בשכר (2 שוטרים בעלות שחלה על המשכיר). ביום הפינוי, יגיע קבלן הוצאה לפועל, שעלותה תהיה גם היא על המשכיר… יחד עם מלווה, ויבצע את הליך הפינוי.

*האמור בעמוד זה ובאתר פינוי שוכר בכלל אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי, ואין להסתמך עליו. מידע משפטי מטבעו מתיישן ו/או מתחדש כל העת, על הגולש לקחת זאת בחשבון. כל שימוש באמור במאמר ו/או באתר באחריות המשתמש בלבד!

לייעוץ ראשוני חייג 077-9974772 (זמינות 24 שעות)
פנייה לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

מידע חשוב נוסף