עורך דין פינוי שוכר
עורך דין פינוי שוכר
פנייה לייעוץ אישי  פרטי יצירת קשר:

  רח' מוטה גור 9,
  פארק אולימפיה בנין B, קומה 4,
  פתח תקווה

  טלפון: 0779975206

  מידע חשוב נוסף

  פינוי דייר – כיצד?

  ישנן דרכים רבות לבצע הליך יעיל של פינוי דייר, ובמאמר זה, נפרוס בפניכם את האופציות הטובות ביותרפינוי דייר - כיצד?א. פינוי דייר באמצעות שימוש בערבויות

  הדרך הטובה ביותר לבצע הליך של פינוי דייר הינו מימוש הערבויות אשר ברשותכם (באם השכלתם לקחת ערבויות שכאלה). כמובן שהערבות הטובה ביותר היא ערבות בנקאית, אבל במרבים המקרים, נמסר למשכיר שטר חוב חתום על ידי הדיירים ו-2 ערבים.

  אם כך, הדרך הטובה ביותר לבצע הליך של פינוי מדירה, היא לבצע לחץ על אותם ערבים, ולשלוח מכתב התראה הן לדיירים והן לערבים, המתריעה כי באם הדיירים לא יפנו את הדירה, הרי שלא יהיה מנוס ממימוש הערבות ושטר החוב.

   פנייה לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

   בדרך כלל הליך שכזה מקבל אפקט של יצירת לחץ הן על הדיירים והן על הערבים, אשר יפעילו לחץ על הדייר.

   באם לא יבוצע פינוי של הדירה, השלב הבא של פינוי הדייר יתבצע על ידי מימוש שטר החוב כנגד הדיירים והערבים, ופתיחת תיק ההוצאה לפועל כנגדם, תוך כדי ניסיונות גביה . שימו לב – דיירים ו/או ערבים מתוחכמים, יגישו התנגדות לביצוע בתוך 20 ימים מיום קבלת ההודעה על פתיחת התיק.

   ב. תביעה כנגד פינוי דייר / פינוי מדירה

   במקביל לפניה לערבים, מומלץ להגיש תביעה כנגד פינוי דייר/פינוי מדירה, כיום לאחר החלת התקנות החדשות, ניתן להגיש תביעה רק לפינוי דייר לצורך פינוי מדירה – תביעה לפינוי מושכר.

   כלומר, תחילה לא תובעים פיצוי כספי, אלא רק את פינוי הדייר, על פי החוק החדש, ביהמ"ש מחוייב לקבוע דיון בתביעה 30 ימים מהמועד האחרון להגשת כתב הגנה. כלומר תיאורטית ניתן לקיים דיון בתיק כבר לאחר 60 ימים מיום הגשת התביעה ולקבל פס"ד מהיר, בוודאי יחסית ליתר התביעות אשר מתנהלות בבתי המשפט משך שנים.

   ג. קיבלנו פסק דין – מה עכשיו, האם ניתן כבר לפנות את הדייר ו/או לבצע הליך של פינוי מדירה?

   כאן מגיע האבסרוד הגדול ביותר, גם לאחר שקיבלתם פס"ד לפינוי דייר/פינוי מדירה, הרי שעדיין לא תוכלו לפנות את הדייר בצורה חוקית, וגם המשטרה לא תעזור לכם ולא תתערב.

   פינוי דייר

   הדרך הנכונה לפנות את הדייר, היא לפתוח תיק הוצאה לפועל לפינוי הדייר/פינוי מדירה, כאשר הדרך לפינוי היא כזו, ראשית לשכת ההוצאה לפועל צריכה לבצע את הליך המסירה (ההודעה ) של פתיחת התיק, רק באם חלפו 20 ימים מיום זה, והדייר לא הגיש כל בקשה לתיק, ניתן להגיש בקשה להנפקת הודעת פינוי (כאשר המזכירות לא תקבל בקשה פחות מ-45 ימים בטרם הגשת הבקשה).

   ההליך שבה לאחר מכן, הוא מסירת אותה הודעת פינוי לדיירים (לפחות 30 ימים לפני הפינוי). פתיחת תיק במשטרה (לפחות 30 ימים לפני הפינוי). המשטרה שוקלת האם לשלוח שוטרים בשכר (2 שוטרים בעלות שחלה על המשכיר). ביום הפינוי, יגיע קבלן הוצאה לפועל, שעלותה תהיה גם היא על המשכיר… יחד עם מלווה, ויבצע את הליך הפינוי.

   התארחנו בפודקאסט מקצועי כדי להסביר בהרחבה על הליך פינוי דייר, האזינו:

   פינוי דייר - שאלות נפוצות פינוי דייר – כיצד? באמצעות מימוש ערבויות

   פינוי דייר באמצעות מימוש ערבויות משמעו לחץ על הערבים החתומים על שטר החוב שנמסר למשכיר, שאם לא יפנה את הדירה ימומשו הערבויות שהם חתומים עליהן. אפשרות עדיפה היא מימוש ערבות בנקאית, אם ניתנה כזו, הנחשבת ככסף מזומן.

   פינוי דייר – כיצד? באמצעות תביעה בבית המשפט

   דרך נוספת לפינוי דייר היא הגשת תביעה בבית המשפט – תביעה לפינוי מושכר. תביעה בסדר
   דין מהיר, הנותנת סעד אך ורק לבעיית פינוי הדייר, אולם מאפשרת את פינויו בפרק זמן קצר
   יחסית.

   דייר – כיצד? באמצעות ההוצאה לפועל

   אם פסק הדין לפינוי מושכר לא כובד, יש לפנות להוצאה לפועל. לשכת ההוצאה לפועל מבצעת הליך מסירה לדייר. לאחר 20 יום ללא תגובה ניתן להגיש בקשה להנפקת הודעת פינוי. הודעה זו נמסרת לדייר הסרבן.

   פינוי דייר – כיצד? באמצעות קבלן פינוי והמשטרה

   חלפו המועדים הנקובים בחוק והדייר הסרבן לא פינה את הנכס, מבוצע פינוי בכוח באמצעות קבלן מורשה המגיע לנכס ואם צריך, פורץ את המנעול ומפנה את הדייר, משפחתו וחפציו. אם נדרש סיוע משטרתי, הפינוי מבוצע בחסות המשטרה כאשר חלק מעלות המשטרה משולם בידי המשכיר.

   *התוכן של אתר פינוי שוכר לא מהווה תחליף לייעוץ משפטי, העושה שימוש באמור עושה זאת על אחריותו האישית.

   לייעוץ ראשוני חייג 0779975206 (זמינות 24 שעות)
   פנייה לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

    מידע חשוב נוסף