לייעוץ ראשוני ללא התחייבות:
077-9974772

יעוץ משפטי בשלב של לפני הגשת כתב אישום

יעוץ משפטי בשלב של לפני הגשת כתב אישום

הדרך לפיתרון האופטימאלי ביותר לכל בעיה, היא באמצעות פנייה לבעל מקצוע, קל וחומר כאשר מדובר בבעיה רצינית ומורכבת, בעלת השלכות רבות, כמו בעיה משפטית. העדרו של יעוץ משפטי ראוי על ידי עורך דין מתאים, עלול להוביל לתוצאה משפטית מרה, במיוחד כאשר מדובר על הדין הפלילי.

ההימנעות מפנייה לקבלת ייעוץ משפטי על ידי עורך דין, נובעת מהנחת המוצא השגויה, כי עד שלא הוגש כתב אישום, אין צורך בקבלת יעוץ משפטי. זוהי טעות גדולה משום שפנייה אל עורך דין, בפתחו של ההליך המשפטי, יכולה למנוע את הגשתו של כתב האישום. אולם, כאשר הנאשם פונה לעורך דין, רק לאחר שהוגש כתב האישום, הרי שהסיכוי לביטול כתב האישום, קטן באופן משמעותי.

הפנייה אל עורך דין לקבלת יעוץ משפטי, צריכה להיעשות כבר בשלב החקירה המשטרתית. כך יוכל עורך הדין להכין את הלקוח לחקירה, לתדרך אותו ולמנוע בחלק ניכר מן המקרים, הגשת כתב אישום כנגד הנחקר.

אם לא ניתן היה למנוע את הגשת כתב האישום, יספק עורך דין יעוץ משפטי וייצוג משפטי לנאשם, תוך שהוא מגבש טענות הגנה לשם ניהול המשפט וזיכוי הנאשם, או לשם עסקת טיעון, אשר תוביל לעונש מופחת.

חשיבותו של יעוץ משפטי, טרם הגשת כתב אישום ברורה. זו יכולה למנוע את הגשת כתב האישום מלכתחילה ואם מוגש כתב אישום, יכול עורך דין מקצועי, להגיע להסדר טיעון עם הפרקליטות.

כיצד יש לנהוג בעת חקירת משטרה? מה ההבדל בין רישום פלילי לרישום משטרתי וכיצד בוחרים עורך דין מתאים?

התנהלות בחקירה משטרתית

כאשר נחקר מתנהל נכון במסגרת החקירה המשטרתית, הוא יכול לצאת ממנה בשלום ולהימנע מהגשת כתב אישום. כיצד יודעים להתנהל נכון? באמצעות קבלת יעוץ משפטי על ידי עורך דין פלילי, בעל וותק מקצועי וניסיון.

ללא יעוץ משפטי מתאים, יכולה חקירה משטרתית פשוטה, להוביל להסתבכות בפלילים ולהגשת כתב אישום, על כן, חשוב מאוד לפנות אל עורך דין, כבר בשלב החקירה.

תפקידו של עורך דין בכל הנוגע לחקירה משטרתית מתחלק לשניים: עבודתו מול הלקוח ועבודתו מול המשטרה.

עורך דין מכין את הלקוח לחקירה ומבהיר לו כיצד עליו לנהוג. להתנהגותו של הנחקר, במהלך החקירה, יש השפעה גדולה מאוד על התנהגות החוקרים כלפיו ולכן, ככל שהנחקר מוכן יותר, כך תעבור החקירה ביתר קלות. לפיכך, הכנה לחקירה על ידי יעוץ משפטי של עורך דין, היא הכרחית לשם סיום החקירה במהירות וללא הסתבכות פלילית.

בפן השני, יפעל עורך דין אל מול המשטרה ויוודא כי זכויותיו של הנחקר, אינן נפגעות במסגרת החקירה. תפקידם של החוקרים הוא לאסוף ראויות ולגבות עדויות, אך עליהם לעשות זאת, תוך שמירה על זכויות הנחקרים והחשודים.

רישום פלילי ומשטרתי

משטרת ישראל מנהלת שני רישומים שונים: הרישום הפלילי והרישום משטרתי. הרישום הפלילי הוא רישום של הרשעות בלבד, כאשר הרישום המשטרתי כולל רישום של תיקי חקירה שהמשטרה סגרה ולא הובילו לכדי כתב אישום.

משמעותו של הרישום הפלילי ידועה לכל ועל כן, ברור כי כדאי להימנע ממנו, אם רק ניתן. קבלת יעוץ משפטי בשלב החקירה המשטרתית, יכולה למנוע את הגשת כתב האישום והרשעה, אשר תוביל לקיומו של רישום פלילי.

הרישום הפלילי כולל כל אדם שהורשע בעבירה פלילית, אך סגירת תיק חקירה, לא תוביל תמיד לרישום משטרתי והדבר תלוי בסיבת הסגירה. כאשר התיק נסגר בשל חוסר אשמה, אין רישום משטרתי. אולם, אם תיק חקירה נסגר עקב עילה של חוסר בראיות או העדר עניין לציבור, ישנו רישום משטרתי.

קבלת יעוץ משפטי רלוונטית גם לעניין הרישום המשטרתי שכן ניתן לפעול לשינוי עילת הסגירה ומחיקת הרישום המשטרתי.

בחירת עורך דין

ניתן לקבל יעוץ משפטי על ידי מגוון רחב של עורכי דין, אך לשם תוצאה משפטית טובה, יש לבחור את עורך הדין בקפידה. כיצד נבחר עורך דין מתאים לייעוץ משפטי טרם הגשת כתב אישום?

1. עורך דין פלילי: ראשית, חשוב להבהיר כי יש לפנות אל עורך דין פלילי בלבד. עורך דין המתמחה בסדרי הדין הפלילי, יוכל להעניק לנחקר או לחשוד, יעוץ משפטי טוב וקונקרטי. אף אם הנחקר מכיר עורך דין טוב, לא כדאי לפנות אליו לקבלת יעוץ משפטי, אם מומחיותו איננה בדין הפלילי.

2. וותק מקצועי: עורך דין בעל וותק מקצועי הוא עורך דין בעל ניסיון אשר צבר, במהלך עבודתו, קשרים עם אנשי המשטרה והפרקליטות, אשר יכולים לסייע מאוד ללקוח.

3. הכנה לחקירות: יש לבחור עורך דין אשר מיומן בהכנה לחקירות ובמתן יעוץ משפטי כולל בסיטואציה של חקירה משטרתית, אשר עלולה להוביל להגשת כתב אישום.

יעוץ משפטי בשלבים מוקדמים של ההליך הפלילי, יכול לעשות את ההבדל בין חקירה משטרתית הנסגרת, ללא כתב אישום ואף ללא רישום משטרתי, לבין חקירה אשר סיומה בהגשת כתב אישום. לפיכך, יש חשיבות גדולה לקבלת יעוץ משפטי על ידי עורך דין פלילי, כבר בעת זימון לחקירה.

מחפש עורך דין? צריך ייעוץ משפטי? פנה אלינו: מוקד עורכי הדין המוביל והמקצועי בישראל מאז 2006.

צוות של עורכי דין מובילים בתחומם במגוון רחב של התמחויות משפטיות. ליצירת קשר חייג: 077-9974772

פנייה לייעוץ אישיכדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות: רכב.*האמור בעמוד זה ובאתר פינוי שוכר בכלל אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי, ואין להסתמך עליו. מידע משפטי מטבעו מתיישן ו/או מתחדש כל העת, על הגולש לקחת זאת בחשבון. כל שימוש באמור במאמר ו/או באתר באחריות המשתמש בלבד!

פנייה לייעוץ אישי

שם ושם משפחה *

מספר טלפון *

נושא הפנייה

כדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות: מטוס.
פרטי יצירת קשר:

יגיע כפיים 2,

בית פיילוט

ת"א 6777886

טלפון: 077-9974772

 


לייעוץ ראשוני ללא התחייבות:
077-9974772


מידע חשוב נוסף