לייעוץ ראשוני ללא התחייבות:
077-9974772

ביטוח חיים לאם נושאת בתהליך פונדקאות

ביטוח חיים לאם נושאת בתהליך פונדקאות

חוק נשיאת עוברים מחייב את ההורים המיועדים לרכוש ביטוח חיים עבור האם הנושאת. הביטוח נדרש מיום חתימת ההסכם ועד סיומו, או עד 6 חודשים לאחר הלידה לכל הפחות. מרכיב הביטוח העיקרי הוא פיצוי שניתן למקרה פטירה מכל סיבה שהיא. על הפיצוי להיות בסכום של 500,000 ש"ח לפחות. ביטוח למקרי נכות הוא מרכיב הקובע פיצוי עבור תאונה הנגרמת לאם הנושאת מכל סיבה ובעלות של לא פחות מ-400,000 ש"ח.

מרכיבים בולטים אחרים בפוליסת הביטוח הם אובדן כושר עבודה ומקרי מחלות קשות. ביטוח למקרה של אובדן כושר עבודה כולל תוספת מיוחדת במקרה של שמירת ההריון, כאשר אם האם הנושאת עובדת יש להתחשב בהכנסתה ברוטו. במידה והיא לא עובדת קובע החוק פיצוי של עד 2,500 ש"ח לחודש. מבחינת מחלות קשות, הפיצוי משולם לאם הנושאת עם גילוי אחת המחלות המנויות בפוליסת הביטוח וקיימת תקופת אכשרה של 3 חודשים.

חתימת האם הנושאת על טופס הסבר

משרד הבריאות מחייב את האם הנושאת לבחון היטב את הסכם הביטוח הנערך מול ההורים המיועדים. האם הנושאת נדרשת להצהיר כי הוסבר לה נושא הביטוח לעומק וכי הנתונים שמסרה לחברת הביטוח בעת עריכת הפוליסה הם נכונים. עליה לעדכן את חברת הביטוח בכל מקרה של שינוי, כגון הפסקת עבודה, שינוי עיסוק, התחלת עישון וכדומה. בכל הנוגע אל מרכיבי הביטוח, האם הנושאת מצהירה בפני ועדת האישורים הכפופה אל משרד הבריאות שהוסבר לה על פוליסת ביטוח חיים, פוליסת ביטוח נכות, אובדן כושר עבודה או שמירה הריון והיעדר כיסוי ביטוחי על נזקי לידה. הצהרות נוספות הן בדבר העובדה שקיבלה הסברים על מועד כניסת הביטוח לתוקף, אופן תשלומי הפרמיה, המשך תשלומי הפרמיה 6 חודשים לאחר הלידה והפסקת הריון והפסקת הביטוח עקב אי תשלום הפוליסה. על מנת לוודא שהביטוח מספק הגנה אופטימאלית, הפונדקאית מוזמנת לפנות לפורום פונדקאות לבדיקת הנושא.

לסיכום, הכיסוי הביטוחי הוא חלק בלתי נפרד מהסכם לנשיאת עוברים. האחריות של ההורים המיועדים היא גדולה אך גם לאם הנושאת יש תפקיד חשוב. בכל מקרה, השאיפה היא לכסות כמה שיותר מקרים ולספק הגנה אופטימאלית לצדדים המעורבים בתהליך.

מחפש עורך דין? צריך ייעוץ משפטי? פנה אלינו: מוקד עורכי הדין המוביל והמקצועי בישראל מאז 2006.

צוות של עורכי דין מובילים בתחומם במגוון רחב של התמחויות משפטיות. ליצירת קשר חייג: 077-9974772

פנייה לייעוץ אישיכדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות: לב.*האמור בעמוד זה ובאתר פינוי שוכר בכלל אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי, ואין להסתמך עליו. מידע משפטי מטבעו מתיישן ו/או מתחדש כל העת, על הגולש לקחת זאת בחשבון. כל שימוש באמור במאמר ו/או באתר באחריות המשתמש בלבד!

פנייה לייעוץ אישי

שם ושם משפחה *

מספר טלפון *

נושא הפנייה

כדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות: מפתח.
פרטי יצירת קשר:

יגיע כפיים 2,

בית פיילוט

ת"א 6777886

טלפון: 077-9974772

 


לייעוץ ראשוני ללא התחייבות:
077-9974772


מידע חשוב נוסף